لیست-قیمت-ورق لیست قیمت ورق
لیست-قیمت-میلگرد لیست قیمت میلگرد
لیست-قیمت-تیرآهن لیست قیمت تیرآهن
لیست-قیمت-پروفیل لیست قیمت پروفیل
لیست-قیمت-لوله لیست قیمت لوله
لیست-قیمت-نبشی لیست قیمت نبشی
لیست-قیمت-ناودانی لیست قیمت ناودانی
لیست-قیمت-مفتولی لیست قیمت مفتولی
مقالات-علمی-آهن مقالات علمی آهن اخبار-بازار-آهن اخبار بازار آهن تحلیل-بازار-آهن تحلیل بازار آهن تحلیل-بازار-خودرو تحلیل بازار خودرو تحلیل-بازار-ارز تحلیل بازار ارز
گزینه-ها سفیران آهن زاینده رود
۰۳۱-۹۱۰۰۱۰۴۰ تلفن-تماس ورود | ثبت نام

طلا: 3,600,800 تومان

دلار: 0 تومان

بیتکوین: 67,124 دلار

بورس: 2,112,560

تمام سکه: 38,025,000 تومان

نیم سکه: 23,600,000 تومان

ربع سکه: 15,300,000 تومان

تتر: 59,060 تومان

یورو: 65,110 تومان

جستجو
صفحه-اصلی صفحه اصلی لیست-قیمت لیست قیمت بیشتر
لیست-قیمت-ورق لیست قیمت ورق
لیست-قیمت-میلگرد لیست قیمت میلگرد
لیست-قیمت-تیرآهن لیست قیمت تیرآهن
لیست-قیمت-پروفیل لیست قیمت پروفیل
لیست-قیمت-لوله لیست قیمت لوله
لیست-قیمت-نبشی لیست قیمت نبشی
لیست-قیمت-ناودانی لیست قیمت ناودانی
لیست-قیمت-مفتولی لیست قیمت مفتولی
فروش-ویژه فروش ویژه بلاگ وبلاگ بیشتر درباره-ما درباره ما ارتباط-با-ما ارتباط با ما

بررسی عوامل موثر بر قیمت انواع تیرآهن

تاریخ انتشار تاریخ انتشار: 1402/9/25
تعداد بازدید 18 بازدید
مدت مطالعه مدت مطالعه: 10 دقیقه
تعداد نظر 0 نظر

تیرآهن به عنوان محصولی مهم و پرکاربرد در بازارآهن و ساخت و ساز های گوناگون شناخته میشود. قطعا اطلاع از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیرآهن برای فعالان بازار آهن چه در حوزه خرید و فروش و یا ساخت و ساز ها، اهمیت زیادی دارد. در این مطلب از سفیران آهن با ما همراه باشید تا شما را با مهمترین عوامل موثر بر قیمت انواع تیرآهن آشنا کنیم و سپس به بررسی بیشترین کاربرد تیرآهن در حوزه های مختلف می‌پردازیم.

مهمترین عوامل موثر بر قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن به چه عواملی وابسته است؟

از مهمترین عواملی که به طور کلی بر قیمت انواع تیرآهن تاثیر گذارند میتوان به نرخ دلار، عرضه و تقاضای بازار داخلی، صادرات و واردات، تحریم ها و مسائل سیاسی، هزینه مواد اولیه و هزینه های فرآیند تولید اشاره کرد که در ادامه به بررسی هر کدام میپردازیم. همچنین نوع تیرآهن و وارداتی بودن آن در قیمت تیرآهن تاثیر زیادی دارد. برای آشنایی با انواع تیرآهن کلیک کنید.

نرخ دلار چه تاثیری بر قیمت تیرآهن دارد؟

نوسانات قیمت دلار میتواند اثر زیادی بر روی قیمت آهن آلات بگذارد و همچنین باعث میشود که ذهن فعالان بازار درباره وضعیت آینده و جاری قیمت تیرآهن تغییر کند و در نتیجه معاملات بازار تغییر کرده و قیمت دلار به این شکل به طور غیر مستقیم باعث تغییراتی در عرضه و تقاضا بازار داخلی تیرآهن و همچنین صادرات و واردات آن داشته باشد.

عرضه و تقاضا، مهمترین عامل تعیین کننده قیمت تیرآهن؟

بله درست است. در بازار های گوناگون و مختلف مهمترین عامل تعیین کننده ی قیمت، حجم عرضه و تقاضای محصول مورد نظر است. درواقع با افزایش تولید و عرضه تیرآهن، قیمت تیرآهن کاهش می‌یابد و در مقابل با کاهش تولید و عرضه، قیمت تیرآهن افزایش پیدا می‌کند. در یک تعریف ساده تر هر چه خواهان و خریداران تیرآهن بیشتر باشند و حجم سرمایه بیشتری برای خرید تیرآهن وارد بازارشود، خود به خود باعث میشود تا موجودی تیرآهن در بازار کاهش یافته و مقدار کم تیرآهن مانده قطعا ارزش بالاتری دارد و باعث میشود تا فروشنده تصمیم بگیرد که تیرآهن موجود در انبار خود را با قیمت بالاتر برای فروش بگذارد.

صادرات و واردات چگونه بر قیمت تیرآهن تاثیر میگذارند؟

حجم واردات و صادرات تیرآهن و یا مواد اولیه لازم جهت تولید آن از عوامل مهمی هستند که بر روی قیمت عرضه تیرآهن در بازار تاثیر دارند. توجه کنید که حجم زیاد صادرات تیرآهن باعث افزایش قیمت آن در بازار داخلی و افزایش نسبت تقاضا به عرضه است و همچنین حجم زیاد واردات تیرآهن باعث کاهش قیمت، فراوانی بیشتر تیرآهن موجود در بازار و افزایش نسبت عرضه به تقاضا است. 

تاثیر دلار و عرضه تقاضا بر قیمت تیرآهن

تاثیر هزینه مواد اولیه بر قیمت تیرآهن

قیمت مواد اولیه نقش مستقیمی در تعیین قیمت تیرآهن دارد. قیمت شمش فولاد، قیمت اسلب و قراضه های آهنی، قیمت سنگ آهن و قیمت دیگر مواد اولیه از اثرگذارترین هزینه های مواد اولیه هستند. همچنین کیفیت مواد اولیه ای که برای تولید تیرآهن به کار میروند قطعا بر روی کیفیت تیرآهن و قیمت آن موثرند.

فرآیند تولید تیرآهن، به چه میزانی در قیمت موثر است؟

فرآیند تولید تیرآهن و هزینه های آن به عنوان هزینه ای جدا از هزینه های مواد اولیه در نظر گرفته میشود و در قیمت تیرآهن تاثیر دارد. هزینه ها جانبی مثل میزان مصرف برق ماشین آلات تولیدی، کارگران، هزینه بسته بندی و انبارداری، سنجش کیفی محصول و اصطحلاک دستگاه ها و فرآیند های تولید همگی در قیمت تیرآهن تاثیر دارند.

چگونه از قیمت انواع تیرآهن از همه کارخانه های کشور مطلع شویم؟

قطعا اطلاع از قیمت انواع تیرآهن میتواند به شما در محاسبه قیمت بخشی از پروژه شما کمک بسیاری کند و در بسیاری از هزینه صرفه جویی شود. شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت انواع تیرآهن با ضخامت و اندازه های گوناگون، به صفحه قیمت تیرآهن از وبسایت سفیران آهن مراجعه کنید. در ادامه به صورت مختصر به بررسی مهمترین کاربرد های انواع تیرآهن در صنایع گوناگون میپردازیم.

اهمیت اطلاع روزانه از قیمت انواع تیرآهن

تیرآهن چه کاربردی دارد و کجا استفاده میشود؟

تیرآهن به عنوان یکی از مهمترین مصالح ساختمانی شناخته میشود به خصوص در ساختمان ها و سازه هایی که اسکلت فلزی دارند از تیرآهن به عنوان عنصر اصلی تشکیل دهنده اسکلت ساختمان استفاده میشود. از تیرآهن به عنوان ستون و پایه حامل بار در انواع سازه ها استفاده میشود. همچنین در ساخت پل و اسکله، کف یا سقف سازه ها و بخش هایی از کشتی و صنایع دریایی کاربرد زیادی دارند. از پر استفاده ترین انواع تیرآهن ها بر اساس استاندارد میتوان به INP، CPE ،IPB و IPE اشاره کرد که تیرآهن CPE به علت وجود شکل ظاهری اش با نام تیرآهن لانه زنبوری هم شناخته میشود. همچنین بر اساس استاندارد جهانی، تیرآهن‌ها از جنس ST37، ST44 و ST52 ساخته می‌شوند. علامت V نشان‌دهنده سنگین بودن و علامت L نشان‌دهنده سبک بودن تیرآهن است.

جمع بندی

در این مقاله ما شما را با اصلی ترین عوامل موثر بر قیمت تیرآهن و دلایل نوسانات قیمت تیرآهن آشنا کردیم. قبل از خرید تیرآهن یا هرگونه محصولات فولادی از هر شرکت یا کارخانه می توانید با گرفتن مشاوره دقیق و کارشناسی از نکات کلیدی انتخاب تیرآهن یا محصول مورد نظر خود آگاه شوید و در ادامه با استعلام قیمت و آگاهی از قیمت کارخانه و مکان بارگیری خریدی بی واسطه داشته باشید. برای دستیابی به چنین مواردی می توانید سفیران آهن را در خرید تیرآهن انتخاب نمایید.

ضمن تشکر از شما کاربران گرامی که تا این بخش از مقاله با ما همراه بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات و انتقادات سازنده خود را با ما در میان بگذارید. امیدواریم که این مطلب مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته و بتوانیم به اطلاعات و آگاهی شما در خصوص خرید تیرآهن هر چند به میزان کم افزوده باشیم.

ارسال دیدگاه

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

پشتیبانی-واتساپ پشتیبانی واتساپ پشتیبانی-تلگرام پشتیبانی تلگرام پشتیبانی-ایتا پشتیبانی ایتا