لیست-قیمت-ورق لیست قیمت ورق
لیست-قیمت-میلگرد لیست قیمت میلگرد
لیست-قیمت-تیرآهن لیست قیمت تیرآهن
لیست-قیمت-پروفیل لیست قیمت پروفیل
لیست-قیمت-لوله لیست قیمت لوله
لیست-قیمت-نبشی لیست قیمت نبشی
لیست-قیمت-ناودانی لیست قیمت ناودانی
لیست-قیمت-مفتولی لیست قیمت مفتولی
مقالات-علمی-آهن مقالات علمی آهن اخبار-بازار-آهن اخبار بازار آهن تحلیل-بازار-آهن تحلیل بازار آهن تحلیل-بازار-خودرو تحلیل بازار خودرو تحلیل-بازار-ارز تحلیل بازار ارز
گزینه-ها سفیران آهن زاینده رود
۰۳۱-۹۱۰۰۱۰۴۰ تلفن-تماس ورود | ثبت نام

طلا: 3,355,900 تومان

دلار: 0 تومان

بیتکوین: 65,114 دلار

بورس: 2,043,980

تمام سکه: 36,390,000 تومان

نیم سکه: 22,400,000 تومان

ربع سکه: 14,400,000 تومان

تتر: 59,155 تومان

یورو: 63,810 تومان

جستجو
صفحه-اصلی صفحه اصلی لیست-قیمت لیست قیمت بیشتر
لیست-قیمت-ورق لیست قیمت ورق
لیست-قیمت-میلگرد لیست قیمت میلگرد
لیست-قیمت-تیرآهن لیست قیمت تیرآهن
لیست-قیمت-پروفیل لیست قیمت پروفیل
لیست-قیمت-لوله لیست قیمت لوله
لیست-قیمت-نبشی لیست قیمت نبشی
لیست-قیمت-ناودانی لیست قیمت ناودانی
لیست-قیمت-مفتولی لیست قیمت مفتولی
فروش-ویژه فروش ویژه بلاگ وبلاگ بیشتر درباره-ما درباره ما ارتباط-با-ما ارتباط با ما

طلا در ذخایر کشورهای اروپایی در حال افزایش، رشد انس جهانی در هفته آینده

تاریخ انتشار تاریخ انتشار: ١۴۰۲/۹/۳۰
تعداد بازدید ۴۵ بازدید
مدت مطالعه مدت مطالعه: ۵ دقیقه
تعداد نظر ۰ نظر

بازار ارز، دلار و یورو

• آنچه در یک هفته قبلی در بازار گذشته
• وضعیت فعلی بازار ارز،دلار و یورو
• پیش بینی یک هفته آتی بازار ارز،دلار و یورو
• دلایل اصلی نوسان قیمت بازار ارز

بازار طلا و سکه

• آنچه در یک هفته قبلی در بازار گذشته
• وضعیت فعلی بازار سکه و طلا
• پیش بینی یک هفته آتی بازار سکه و طلا
• عوامل موثر بر افزایش و کاهش قیمت در یک هفته آینده
• تاثیر قیمت طلا در بازار آهن و مقاطع فولادی

آنچه در بازار هفته قبلی گذشت

دلار مدت هاست که طولانی ترین ماندن در یک کانال قیمتی را تجربه کرده است و در مرز 50 هزار تومان مانده است و این یعنی این مقاومت بالاخره رو به بالا شکسته می شود ولی این تحلیل، منطقی ترین حالت از روی نمودار دلار است ولی بر حسب اقدامات دولت و بانک مرکزی دلار در بلند مدت کنترل شده است و این کنترل حداقل تا اواخر امسال ادامه دار خواهد بود.

9 ماه از سال گذشت و دلار رکود خود را حفظ کرد، گاهی نوسان داشت ولی هیچ نوسانی نتوانست مقاومت دلار را بشکند. رکود بازار دلار تاثیر بسزایی در کنترل قیمت ها در دیگر بازارها داشته است و مثلاً بازار آهن و مقاطع فولادی که هر بار دلار نوسان می کرد را تحت تاثیر قرا می داد اینبار توانست نوسان را کنترل کند و دولت و بانک مرکزی به کمک این بازار رفتند. اگر بخواهیم صادقانه قضاوت کنیم امسال سیاست های دولت در قبال کنترل بازار کاملاً درست بوده است.

وضعیت فعلی بازار دلار و یورو

شروع هفته آخرآذرماه نوسانی نبود برای بازار ارز و قیمت دلار در کانال 80 هزار تومان باقی ماند. ، یورو هم مطابق با دلار همیشه اختلاف قیمت 5 هزارتومانی را حفظ کرده است.

پیش بینی یک هفته آتی دلار و یورو

با آغاز هفته آینده دلار از 50 هزار تومان کمی نوسان خواهد داشت و به سمت دلار50 هزار و 700 تومانی خواهد رفت و این قیمت را تا آخر هفته آینده لمس خواهد کرد و شروع زمستان دلار رشد لاکپشتی در کانال 50 هزار تومان را تجربه خواهد کرد.

برای استعلام قیمت دلار و یورو طلا وسکه می توانید به سایت ما مراجعه کرده و از تغییرات و قیمت لحظه آخری دلار و یورو با اطلاع گردید.

جدول نرخ دلار و یورو

نام ارزقیمت روزقیمت هفته قبلقیمت پیش بینی
دلار 50,090۵۰,۳۵۰ 50,130
یورو 55,530۵۴,۵۵۰ 55,930
دلار در کانال 50 هزارتومان

دلایل نوسان قیمت ارز:

قیمت دلار تحت تأثیر عدیده‌ای از عوامل قرار می‌گیرد. برخی از عوامل کلیدی که می‌توانند تأثیرگذار بر قیمت دلار باشند عبارتند از:

1. سیاست پولی: تغییرات در سیاست پولی یک کشور، مانند نرخ بهره، تورم و پایداری اقتصادی، می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت دلار داشته باشد. سیاست‌های متمایز از سوی بانک مرکزی، مانند افزایش یا کاهش نرخ بهره، می‌توانند تبدیل به عوامل مهمی در تعیین قیمت دلار شوند.

2. عوامل اقتصادی: شاخص‌های اقتصادی مانند رشد اقتصادی، تجارت خارجی، تورم و بیکاری نیز می‌توانند تأثیرگذار بر قیمت دلار باشند. به عنوان مثال، رشد اقتصادی قوی یک کشور ممکن است باعث جذب سرمایه‌گذاری خارجی و افزایش تقاضا برای ارز آن کشور شود، که در نتیجه باعث افزایش قیمت دلار نسبت به ارز محلی می‌شود.

3. عوامل سیاسی: عوامل سیاسی نیز می‌توانند تأثیرگذار بر قیمت دلار باشند. تغییرات در سیاست‌های داخلی و خارجی، تنش‌های سیاسی، تحریم‌ها و رویدادهای جهانی می‌توانند باعث نوسانات در قیمت دلار شوند.

4. عوامل جهانی: عوامل جهانی مانند تغییرات قیمت نفت، نرخ بهره بین‌المللی، تغییرات در بازارهای مالی جهانی و تحولات جهانی اقتصادی نیز می‌توانند تأثیرگذار بر قیمت دلار باشند. این عوامل می‌توانند باعث تغییر در تقاضا و عرضه برای دلار شوند و قیمت آن را تحت تأثیر قرار دهند.

لازم به ذکر است که قیمت دلار به عنوان یک ارز بین‌المللی، تحت تأثیر تعداد زیادی از عوامل قرار می‌گیرد و پیش‌بینی دقیق آن به طور کامل امکان‌پذیر نیست.


بازار طلا

آنچه در بازار هفته قبلی گذشت

بازار طلا متفاوت با سایر بازار ها در هفته گذشته بود و طلا پس از لمس کانال 2 میلیون و ششصد هزار تومانی کاهشی شد و دوباره به کانال 2 میلیون و چهارصد هزارتومانی برگشت.

ریزش آرام آرام طلا از هفته پیش آغاز شد و یک دلیلی که می توان برای آن در نظر گرفت رکود جهانی طلا در دو هفته اخیر بود.

ریزش طلای جهانی در هفته اخیر شاید بخاظر رکود جهانی و زمستان اروپا بود و اینکه فصل تعطیلی در اروپا بود.

وضعیت فعلی بازار طلا

این هفته نیز با افزایش قیمت شروع شد و قیمت طلا و سکه کاملاً نزولی بود و این سیر نزولی بودن تا اواخر این هفته نیز ادامه دار خواهد بود و سکه 25 میلیونی و طلای گرم 2میلیون و چهارصد هزار تومانی را مشاهده خواهیم کرد!

پیش بینی یک هفته آتی طلا

با توجه به استقبال کشور های اروپایی برای افزایش ذخایر طلای خود در یک هفته اخیر، بازار طلا خود را برای پوست اندازی آماده کرده است و این خبر به تنهایی برای افزایش انس جهانی طلا در هفته اول زمستان خواهد بود و یا حداقل با عبور از سال 2023 میلادی در هفته دوم دیماه گرانی و رشد طلا را مشاهده خواهیم کرد.

 طلای 18 عیار و سکه

طلاقیمت روزقیمت هفته قبلپیش بینی
طلای 18 عیار۲,۴65,۷۰۰۲,۴۹۵,۷۰۰۲,510,۷۰۰
سکه تمام بهار آزادی۲۵,607,۰۰۰۲۵,۸۰۸,۰۰۰۲۵,820,۰۰۰
نیم سکه١۵,300,۰۰۰١۵,۴۵۰,۰۰۰١۵,51۰,۰۰۰
ربع سکه١۰,300,۰۰۰١۰,۴۵۰,۰۰۰١۰,۴65,۰۰۰
سکه بهار آزادی در زمستان

با احترام، از شما بابت خواندن مقاله و ابراز نظرتان درباره آن صمیمانه تشکر می‌کنم. ارائه نظرات و بازخوردهای شما به تیم سفیران آهن است و بهبود کار و خدمات ما را تسهیل می‌کند. ما همواره در تلاشیم تا بهترین پاسخ‌ها و اطلاعات ممکن را برای شما ارائه دهیم. در صورتی که سوالات دیگری دارید یا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، ما همواره در دسترس هستیم تا به شما کمک کنیم. بار دیگر از وقت و توجه شما سپاسگزارم و امیدوارم که بتوانم در آینده نیز به شما خدمت رسانی کنیم. 

ارسال دیدگاه

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

● مطالب مرتبط

دلار ثابت یکساله
پشتیبانی-واتساپ پشتیبانی واتساپ پشتیبانی-تلگرام پشتیبانی تلگرام پشتیبانی-ایتا پشتیبانی ایتا