لیست-قیمت-ورق لیست قیمت ورق
لیست-قیمت-میلگرد لیست قیمت میلگرد
لیست-قیمت-تیرآهن لیست قیمت تیرآهن
لیست-قیمت-پروفیل لیست قیمت پروفیل
لیست-قیمت-لوله لیست قیمت لوله
لیست-قیمت-نبشی لیست قیمت نبشی
لیست-قیمت-ناودانی لیست قیمت ناودانی
لیست-قیمت-مفتولی لیست قیمت مفتولی
مقالات-علمی-آهن مقالات علمی آهن اخبار-بازار-آهن اخبار بازار آهن تحلیل-بازار-آهن تحلیل بازار آهن تحلیل-بازار-خودرو تحلیل بازار خودرو تحلیل-بازار-ارز تحلیل بازار ارز
گزینه-ها سفیران آهن زاینده رود
۰۳۱-۹۱۰۰۱۰۴۰ تلفن-تماس ورود | ثبت نام

طلا: 3,363,000 تومان

دلار: 58,176 تومان

بیتکوین: 65,738 دلار

بورس: 2,178,508

تمام سکه: 37,515,000 تومان

نیم سکه: 22,700,000 تومان

ربع سکه: 14,700,000 تومان

تتر: 58,407 تومان

یورو: 63,170 تومان

جستجو
صفحه-اصلی صفحه اصلی لیست-قیمت لیست قیمت بیشتر
لیست-قیمت-ورق لیست قیمت ورق
لیست-قیمت-میلگرد لیست قیمت میلگرد
لیست-قیمت-تیرآهن لیست قیمت تیرآهن
لیست-قیمت-پروفیل لیست قیمت پروفیل
لیست-قیمت-لوله لیست قیمت لوله
لیست-قیمت-نبشی لیست قیمت نبشی
لیست-قیمت-ناودانی لیست قیمت ناودانی
لیست-قیمت-مفتولی لیست قیمت مفتولی
فروش-ویژه فروش ویژه بلاگ وبلاگ بیشتر درباره-ما درباره ما ارتباط-با-ما ارتباط با ما

فنس و توری چگونه تولید میشوند؟

تاریخ انتشار تاریخ انتشار: ١۴۰۲/١١/۲۶
تعداد بازدید ۵۳ بازدید
مدت مطالعه مدت مطالعه: ۷ دقیقه
تعداد نظر ۰ نظر

انواع فنس و توری حصاری کاربرد زیادی در جداسازی منطقه های کشاورزی و باغبانی و حصار کشی مناطق تحت حفاظت جهت جلوگیری از عبور غیر مجاز دارند. از توری حصاری به کمک تیر حصار برای حصارکشی قسمت های مختلف استفاده میشود. در این مطلب به بررسی روش های تولید فنس و توری پرداخته میشود. تا انتهای مطلب با سفیران آهن همراه باشید تا شما را با روش های تولید و موارد پر استفاده توری و فنس آشنا کنیم. شما میتوانید جهت استعلام قیمت انواع فنس و توری و قیمت آهن آلات با شماره 91001040-031 از شرکت سفیران آهن تماس بگیرید.

فنس و توری چگونه تولید میشوند

فنس یا توری حصاری چه کاربردی دارند؟

توری حصاری یا فنس، دارای شبکه هایی با شکل لوزی بوده و سیم مفتول های تشکیل دهنده این توری، با قلاب شدن به یکدیگر به صورت عمودی به هم بافته شده اند. بیشترین کاربرد توری حصاری همانطور که از نامش مشخص است در حصار کشی زمین ها، باغ ها و محوطه های کشاورزی، ساختمانی و قسمت بندی های صنعتی و کارگاهی استفاده میشود. قطر سیم مفتول های استفاده شده در توری های فنس بین بازه 2 تا 3 میلی متر است. تا انتهای مطلب با سفیران آهن همراه باشید تا به بررسی روش تولید انواع توری و فنس با استفاده از مفتولی بپردازیم.

سیم مفتول توری چیست و چه نقشی در تولید توری دارد؟

سیم مفتول توری را با نام مش مفتولی یا توری مفتولی میشناسند. توری های مفتولی در شکل ها و اندازه های مختلفی با استفاده از سیم مفتولی تولید میشوند. از رایج ترین انواع توری میتوان به توری حصاری، توری مرغی و توری گابیون اشاره کرد. روش های مختلفی برای تولید توری با استفاده از سیم مفتول وجود دارد اما رایج ترین روش های تولید انواع توری، روش بافتن و روش جوش دادن است. در ادامه به روش های دستی و اتوماتیک تولید توری به شیوه بافتن خواهیم پرداخت.

سیم مفتول توری چیست و چه نقشی در تولید توری دارد

روش دستی تولید فنس و توری

در روش دستی تولید انواع توری میتوان از یک یا دو نفر نیروی کار انسانی استفاده کرد. در روش دستی از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هم استفاده میشود اما به دلیل این که کل فرآیند تولید توری در این روش به صورت اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی انجام نمیشود به آن روش دستی تولید توری میگویند. در این روش ابتدا یک قالب چشمه با ابعاد مورد نظر برای توری انتخاب میشود و سپس توسط یک موتور الکتریکی توری بر روی قالب چشمه پیچیده میشود. با تغییر در شکل و اندازه قالب چشمه میتوان توری را با اندازه ها و اشکال مختلف تولید کرد.

در روش دستی تولید توری، استفاده از نیروی انسانی برای بافت حصار توری ها و پیچ کردن ابتدا و انتهای مفتولی های توری است. عملیات زیگزاگ پیچیدن مفتولی در جهت تولید توری توسط قالب و یک موتور الکتریکی انجام میشود. پس از تولید توری با طول مورد نظر، از یک سمت شروع به پیچش و جمع کردن توری به صورت طولی کرده تا به صورت یک رول شود.

انواع فنس و توری چگونه تولید میشود

روش صنعتی و اتوماتیک تولید توری

در روش اتوماتیک سیم مفتول در دستگاه قرار داده میشود و به دلیل عرضه سیم مفتول به صورت کلاف، ابتدا صاف شده و در صورت نیاز روکشی بر روی سیم مفتول قرار داده میشود و سپس وارد قسمت حصار بافی میشود. در قسمت حصار بافی ابتدا توسط دستگاه اولین ردیف حصار برش داده میشود و به مفتولی هم اندازه خود میپیچد. به همین شکل چشمه های لوزی شکل با پیچش سیم های مفتولی به یکدیگر تشکیل شده و این روند ادامه میابد و به طول توری افزوده میشود. در صورت تمام شدن سیم مفتولی و نیاز به یک کلاف دیگر برای ادامه روند تولید توری، ابتدا انتهای ردیف توری توسط دستگاه محکم شده تا از باز شدن بافت آن جلوگیری شود.

سپس سیم مفتولی بعدی را وارد دستگاه میکنند و از ردیف آخر مفتول، دستگاه شروع به بافتن مفتول ها به یکدیگر از ادامه قسمت متوقف شده میکند و تولید توری بر اساس طول مورد نظر کامل میشود. به ترتیب از اولین قسمت تولید توری که از دستگاه حصار بافی خارج میشود مستقیما به سمت بخش بسته بندی رفته و به صورت یک کلاف با عرض توری به دور خود می‌پیچد تا به صورت یک رول درآید. 

روش صنعتی و اتوماتیک تولید توری و بسته بندی توری و فنس

جمع بندی

در این مطلب به بررسی روش تولید انواع فنس و توری هر کدام پرداختیم. قبل از خرید هرگونه محصولات فولادی از هر شرکت یا کارخانه می توانید با گرفتن مشاوره دقیق و کارشناسی از نکات کلیدی انتخاب مقاطع فولادی مورد نظر خود آگاه شوید و در ادامه با استعلام قیمت محصولات فولادی و آگاهی از قیمت کارخانه و مکان بارگیری، خریدی بی واسطه داشته باشید. برای دستیابی به چنین مواردی می توانید سفیران آهن را انتخاب نمایید.

ضمن تشکر از شما کاربران گرامی که تا این بخش از مقاله با ما همراه بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات و انتقادات سازنده خود را با ما در میان بگذارید. امیدواریم که این مطلب مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته و بتوانیم به اطلاعات و آگاهی شما در خصوص روش های تولید فنس و توری افزوده باشیم.

ارسال دیدگاه

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

● مطالب مرتبط

آشنایی با انواع تیرحصار و کاربرد هر کدام انواع سیم مفتول چگونه تولید میشوند؟ سیم خاردار چیست و انواع آن کدامند؟ سیم مفتول چیست و چه کاربردی دارد؟
پشتیبانی-واتساپ پشتیبانی واتساپ پشتیبانی-تلگرام پشتیبانی تلگرام پشتیبانی-ایتا پشتیبانی ایتا